підприємцям
споживачам
задати питання
пошук по сайту
РРО
гарячі новини
ДО НАРОДЖЕННЯ
Дитина в наш час — дороге задоволення, стверджують ті, хто встигли стати батьками в останні роки
п'ять способів переглянути свій бюджет для того, щоб поява дитини в сім'ї не стало причиною фінансового краху
ДО НАРОДЖЕННЯ

Дитина в наш час — дороге задоволення, стверджують ті, хто встигли стати батьками в останні роки

п'ять способів переглянути свій бюджет для того, щоб поява дитини в сім'ї не стало причиною фінансового краху
Одні тільки договірні пологи у пологових будинках української столиці коштують у середньому близько 1000 доларів, не кажучи вже про величезні витрати на підгузники і молочні суміші, якщо раптом грудне вигодовування налагодити так і не вдасться.
Так як же підготувати так званий грошовий буфер перед народженням малюка?
До народження дитини
Скласти бюджет

Неважливо, чи ви будете записувати свої доходи і витрати в зошит, файл Excel або користуватися спеціальним додатком на смартфоні, головне, щоб ви віддавали собі повний звіт, на що і в яких кількостях йдуть ваші гроші. Саме так ви зможете зрозуміти статті витрат, на яких можна заощадити істотну суму. Можливо, ви купуєте занадто багато продуктів, а потім половину з них просто викидаєте, або ж ваш партнер полює за кожною новинкою в світі популярних гаджетів замість того, щоб почекати кілька місяців і купити її дешевше.

Скоротити щомісячні витрати


Як тільки ваш сімейний бюджет буде складено, постарайтеся зменшити щомісячні витрати. Зробити це можна, почавши більш економно використовувати електрику і воду, а також почати менше витрачати на розваги. Здається, що це всього лише крапля в морі, але за кілька місяців такої економії ви зможете відкласти цілком пристойну суму, яку потім витратите на свою дитину.

Виплатити борги

Якщо ви користуєтеся кредитами, постарайтеся спочатку виплатити ті, за якими нараховуються найвищі відсотки (стратегія під назвою «Лавина»).
Більшість людей, навпаки, схильні в першу чергу виплачувати більш «дешеві» кредити, щоб психологічно відчути себе більш вільними. Ця стратегія називається «Сніговий ком» — в результаті вона призводить до більших сумарних витрат.

Скоротити спонтанні витрати

Наступного разу, коли вам захочеться піти в кіно з друзями, а потім повечеряти в піцерії, краще запросіть їх на домашній перегляд і приготуйте гостинці самі. Розваги дуже швидко «зжирають» бюджет, але тільки з вашого дозволу.

Також відкладіть покупку нового телевізора або телефону на час після пологів, коли ваш стан, як фізичний, так і фінансовий, повернеться в норму.

Не витрачати занадто багато на дитину

З появою малюка рука так і тягнеться купувати йому нові речі на виріст, які в майбутньому можуть просто не підійти за розміром. Замість того, щоб купувати все самій, складіть віш-ліст, і тоді вашим друзям і родичам не доведеться ламати голову, що подарувати на виписку з пологового та хрестини. Також заздалегідь поцікавтеся, які дитячі товари абсолютно марні в побуті, щоб не попастися на виверти маркетологів.
Дякуємо за прочитану статтю!
Вас зацікавить
Відео
Задати питання
Права споживача, покупця в магазині
Топ-5 правил фінансової грамотності

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо
Маєте питання?
Ми з радістю відповімо