підприємцям
споживачам
задати питання
пошук по сайту
РРО
гарячі новини
СПОЖИВАЧУ

Чи потрібно вимагати чек?

треба бути грамотним та завжди захищеним споживачем, – але про це ми згадуємо тільки тоді коли заплатимо за неякісний товар чи послугу
СПОЖИВАЧУ
Чи потрібно вимагати чек?
треба бути грамотним та завжди захищеним споживачем, – але про це ми згадуємо тільки тоді коли заплатимо за неякісний товар чи послугу
Для того, щоб швидко реагувати в такій ситуації необхідно пам'ятати найпершу пораду споживачам: завжди необхідно зберігати документи, що підтверджують факт купівлі-продажу.
Не маючи таких документів в своєму розпорядженні, громадяни свідомо позбавляють себе права на державний захист.
чек
Чому це так важливо?

Законом України «Про захист прав споживачів» визначено, що всі вимоги споживача розглядаються після пред'явлення споживачем розрахункового документа. Якщо будуть документальні докази, тим більше шансів на успіх матимете споживач товарів (робіт, послуг) для відстоювання своїх прав.

У законодавстві не прописана відповідальність за невидачу товарного чека або розрахункової квитанції для ФОП, які працюю з готівкою. Така відповідальність передбачена для СПД, які застосовують РРО, за невидачу фіскального чека (ст. 17 ЗУ № 265).

Але це не означає, що підприємці, які РРО не використовують, можуть забути про чеки. Які моменти треба врахувати?
Продавець на вимогу покупця має видавати товарні чеки, накладні та інші письмові документи, які засвідчують передання права власності на товар/послугу від продавця покупцю (п. 15 ст. 3 № 265).

Але з цього не випливає, що, якщо покупець не попросив видати чек, ви не повинні його виписувати.

Податківці наполягають, що видавати покупцю товарний чек обов'язково, навіть якщо він не просить про це (лист ДФС № 24188/6/99-99-14-05-01-15).


Це стосується і ФОП-єдинників, які ведуть спрощений облік. Інакше кажучи, на думку податкової, на кожну покупку треба виписувати товарний чек.
Чи має право продавець на ринку відмовити покупцю у видачі чеку?

У разі, якщо продукти харчування або непродовольчі товари купуються на ринку, споживач має право вимагати від продавця товарний чек, що засвідчує факт купівлі, у якому зазначаються: найменування суб'єкта господарювання, ряд та номер торгівельного місця на ринку, найменування товару, ціна товару, дата продажу, прізвище і ініціали продавця та його підпис.
Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів»: під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.

Якщо продавець відмовляється видати чек, то краще утриматися від покупки та придбати той же товар у іншого продавця.
Дякуємо за прочитану статтю!
Вас зацікавить
Відео
Задати питання
Права споживача, покупця в магазині
Топ-5 правил фінансової грамотності

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо
Маєте питання?
Ми з радістю відповімо