підприємцям
споживачам
задати питання
пошук по сайту
РРО
гарячі новини
ПІДТРИМКА
Пандемія Covid-19 змінила наші життя, і зокрема вплинула на роботу бізнесу
для підтримки підприємців держава пропонує ряд заходів
ПІДТРИМКА

Пандемія Covid-19 змінила наші життя, і зокрема вплинула на роботу бізнесу

для підтримки підприємців держава пропонує ряд заходів
КВЕД
Для надання доступу малому бізнесу до додаткової ліквідності та збереження робочих місць, до програми доступних кредитів 5-7-9 були додані такі можливості, якими можна скористатися протягом карантину та 90 днів після його завершення.

Інвестиційні кредити →
Рефінансування кредиту →
Кредит на оборотний капітал →
Тимчасове скасування штрафів
Тимчасово на період дії карантину штрафні санкції не застосовуються за наступні порушення:

  • несвоєчасна сплата єдиного внеску;
  • неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності до податкових органів.
    Відтермінування обов'язкового використання РРО

    З 1 січня 2021 року застосування РРО/ПРРО підприємцями передбачено для ФОПів, які здійснюють продаж:
    • медикаментів та лікарських засобів
    • складної побутової техніки
    • ювелірних виробів
    Відтермінування РРО на 1 січня 2022 року для:
    • підприємців, які здійснюють продаж в інтернеті, продаж текстилю, реалізують запчастини та вживані товари, для готелів, ресторанів, туристичних агентств.
    • обов'язкове застосування РРО/ПРРО для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку 2 – 4 груп.
    Часткове погашення боргу платників податків Платники податків, у тому числі громадяни, отримують право на часткове погашення податкового боргу у сумі до 3060 грн, який не погашено станом на 01.11.2020 року. Окрім того, передбачається також:

    • списання пені та штрафних санкцій у разі самостійної сплати платниками податків податкового боргу по основному платежу;
    • відстрочення без процентів та нарахування штрафів і пені терміном до 1 року податкового боргу до 6800 грн для ФОП і громадян.
    • збільшення порогу для застосування заходів фіскального впливу до 3060 гривень.
      Орендна плата

      На період дії карантину, який прямо обмежує діяльність суб'єктів господарювання, орендар отримує право домагатися зменшення чи відстрочення сплати орендних платежів за період, коли доступ до орендованого приміщення був обмежений чи неможливий.

      З аналогічних причин, які призвели до неможливості виконання зобов'язань за договором, сторона договору оренди (це може стосуватися як орендаря, так і орендодавця) може розраховувати на звільнення від відповідальності (штрафи, пені) за прострочення чи невиконання відповідного зобов`язання.

      Відповідне право передбачено Цивільним та Господарським кодексами України, де пояснюються підстави для звільнення від відповідальності за порушення зобов'язання, а саме - ст. 617 ЦКУ та ст. 219 ГКУ відповідно. Для аналогічних цілей можна також отримати свідоцтво ТПП про засвідчення наявності обставин форс-мажор.
      При цьому, форс-мажор так само звільняє лише від відповідальності за невиконання чи несвоєчасне виконання зобов'язання.

      Фарс-мажор може також відкладати у часі виконання зобов'язання, але не скасовувати його.

      Отримати знижку на орендну плату на період, коли приміщення (наприклад магазин чи кав'ярня) було зачинено через карантин (що бажано зафіксувати документарно), можна, у більшості випадків, тільки шляхом переговорів із орендодавцем.

      Обґрунтувати такий запит можна на підставі частини четвертої ст. 762 ЦКУ та частини другої ст. 286 ГКУ, де прямо вказано, що наймач має право вимагати зменшення плати, якщо через обставини, за які він не відповідає (в нашому випадку карантин та вимушене закриття закладу), можливість користування майном істотно зменшилася.
      Визнання карантину форс-мажором

      Згідно ч. 2 ст. 14-1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» введення карантину є форс-мажорною обставиною.

      Згідно ч. 1 цієї ж статті Торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні ТПП засвідчують форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та видають сертифікат про такі обставини.

      Сертифікат видається протягом 7 днів після звернення та оплачується за вартістю, встановленою ТПП.
      Для суб'єктів малого підприємництва (до 50 найманих працівників та до 10 мільйонів євро доходу на рік) сертифікат видається безкоштовно.

      Форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) засвідчуються за заявою зацікавленої особи по кожному окремому договору, контракту, угоді тощо, а також по податкових та інших зобов'язаннях/обов'язках, виконання яких настало згідно з законодавчим чи іншим нормативним актом або може настати найближчим часом і виконання яких стало неможливим через наявність зазначених обставин.
          Дякуємо за прочитану статтю!
          Вас зацікавить
          Відео
          Задати питання
          ФОП чи ТОВ?
          Реєстрація ФОП онлайн

          Виникли питання?

          Ми з радістю відповімо

          Бажаєте бути в курсі останніх новин?
          Бажаєте бути в курсі останніх новин?
          Маєте питання?
          Ми з радістю відповімо