підприємцям
споживачам
задати питання
пошук по сайту
РРО
гарячі новини
молодим батькам
Діти та кишенькові гроші
корисні поради дітям та батькам
МОЛОДИМ БАТЬКАМ

Діти та кишенькові гроші

корисні поради дітям та батькам
Досягнувши певного свідомого віку, діти повинні навчитися правильно ставитися до грошей і розподіляти їх з розумом, при чому почати заглиблюватися в основи фінансової грамотності можна з грошей на кишенькові витрати.
Буде набагато краще, якщо поводження з грошима дітей навчать батьки, а не вчителі, друзі або навіть роботодавці. Дитина якомога раніше повинна освоїти прості принципи планування витрат та формування бюджету, щоб уникнути можливих проблем у подальшому.
Кишенькові гроші
Давайте дитині її власні гроші

Не шкодуйте давати дитині невеликі суми на кишенькові витрати, щоб вона могла на власному досвіді навчитися їх витрачати в потрібне русло, заощаджувати або вкладати. Починати можна коли завгодно: з того моменту, як дитина навчиться рахувати, піде в перший клас чи буде їздити до школи самостійно.

Складіть план видачі грошей спільно з дитиною

Обговоріть безпосередньо з дитиною всі нюанси видачі їй власних грошей, встановіть періодичність і суму, поясніть дитині її нові можливості і підкажіть, як краще розпоряджатися бюджетом.

Не використовуйте гроші як мотивацію і не забирайте їх як покарання

Дотримуйтесь умов, які ви обговорювали з дитиною. Не позбавляйте дитину кишенькових грошей в якості покарання і не платіть йому за допомогу по господарству і хороші оцінки. Гроші не повинні служити предметом мотивації.

Не перестарайтеся з контролем витрат

Ваше головне завдання – дати дитині свободу вибору, навчити її самостійно розпоряджатися фінансами в реальних ситуаціях, тому не варто захоплюватися контролем особистих коштів дитини. Якщо дитина зайде в глухий кут, вона сама прийде до вас за порадою і тоді ви зможете разом проаналізувати її витрати.

Познайомте дитину зі скарбничкою

Розкажіть дитині про суть накопичень і власний досвід у цьому питанні. Можливо, дитина мріє про новий гаджет, велосипед, поїздку, гру тощо. Запропонуйте дитині відкладати частину кишенькових грошей на щось істотне, а потім підрахуйте скільки для цього потрібно часу. Спостерігайте за успіхами дитини і поверніться до обговорення через місяць, щоб проаналізувати результати.
Обговоріть ваш внесок у велику покупку дитини

Якщо річ, на яку збирає ваша дитина, занадто дорога, домовтеся про те, що, коли вона накопичить половину або третину суми, ви додасте решту. Це стане чудовою мотивацією.

Дозвольте дитині оплачувати частину своїх особистих витрат

По мірі дорослішання поясніть дитині, що тепер частину кишенькових грошей вона повинна витрачати на власні потреби, а не тільки на те, що їй захочеться. Це може бути проїзд, квитки в кіно, мобільний зв'язок, обіди тощо. Згодом список буде зростати і досягне того, що дитина буде повністю відповідальна за свої витрати.

Оптимізуйте витрати дитини

Поясніть дитині поняття оптимізації витрат, приведіть наочні приклади і розкажіть, що потрібно робити для того, щоб мати більше грошей у вільному доступі.

Станьте головним прикладом для дитини

Пам'ятайте, що діти – відображення своїх батьків, вони схильні все за нами повторювати і брати приклад, тому ваші рекомендації та поради спрацюють лише у тому випадку, якщо дитина побачить, що ви і самі їх дотримуєтеся.

Запропонуйте дитині спеціальні курси

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина з ранніх років розумілася на основах фінансової грамотності і знала усе, що необхідно знати про гроші – запропонуйте їй піти на спеціальні курси і тренінги разом з вами. На таких курсах професіонали доступно все пояснять дитині у форматі захоплюючої гри.

Починайте вже сьогодні закладати в свідомість дитини правильні принципи володіння бюджетом і в майбутньому вона буде вам дуже вдячна.

Дякуємо за прочитану статтю!
Вас зацікавить
Відео
Задати питання
Права споживача, покупця в магазині
Топ-5 правил фінансової грамотності

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо
Маєте питання?
Ми з радістю відповімо