підприємцям
споживачам
задати питання
пошук по сайту
РРО
гарячі новини
КВЕД
Важливий крок під час реєстрації ФОП - правильне визначення КВЕД
це спеціальний код (один чи декілька), який визначає вид вашої діяльності як ФОП
КВЕД

Важливий крок під час реєстрації ФОП - правильне визначення КВЕД

це спеціальний код (один чи декілька), який визначає вид вашої діяльності як ФОП
КВЕД
Ви можете обрати декілька (до 6) КВЕД, які б максимально точно і повно описували ваш вид діяльності. Якщо КВЕД вказаний неправильно, це може призвести до ускладнень з податковою службою. Іншими словами: ви маєте право займатися лише тією діяльністю, яку ви зазначаєте. Але також ви можете вказати деякі КВЕД наперед, якщо плануєте згодом займатися цією діяльністю.

Тут можна знайти перелік КВЕД і обрати свій →

Наприклад: Секція J (Інформація та телекомунікації), розділ 58 (видавнича діяльність), група 58.1 (Видання книг, періодичних видань та інша видавнича діяльність). Або просто Секція J, група 58.1 (Видання книг, періодичних видань та інша видавнича діяльність)

Пам'ятайте, що КВЕД можна змінювати, якщо ви вирішили змінити напрям своєї діяльності як ФОП. Зміна КВЕД можлива як для ФОП на загальній, так і на спрощеній системах оподаткування.

Якщо Ви перебуваєте на загальній системі оподаткування і хочете змінити КВЕД, Вам необхідно буде визначитися з новими видами діяльності за допомогою класифікатора КВЕД, після чого звернутися до державного реєстратора із заявою форми 11.
У формі потрібно вказати:

  • ПІБ і реєстраційний номер облікової картки платника податків ФОП;
  • нові коди КВЕДів, які потрібно включити до ЄДР;
  • старі КВЕДи, які потрібно виключити з ЄДР;

У разі, якщо Ви змінювали основний КВЕД - Вам видається оновлена виписка з ЄДР.

Якщо ж Ви ФОП, що знаходиться на спрощеній системі оподаткування, після подачі заяви реєстратору Вам необхідно буде додатково подати заяву із позначеними новими КВЕДами до контролюючого органу, тобто в податкову, за місцем реєстрації ФОП в установлені строки:

  • для 1 і 2 груп платників єдиного податку - не пізніше 20 числа того місяця, що настає відразу після місяця, в якому відбулися зміни.
  • для 3 і 4 груп платників єдиного податку - разом з податковою декларацією за звітний період, в якому відбулися такі зміни.

Дякуємо за прочитану статтю!
Вас зацікавить
Відео
Задати питання
ФОП чи ТОВ?
Реєстрація ФОП онлайн

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо

Бажаєте бути в курсі останніх новин?
Бажаєте бути в курсі останніх новин?
Маєте питання?
Ми з радістю відповімо