підприємцям
споживачам
задати питання
пошук по сайту
РРО
гарячі новини
ТЕРМІН ДІЇ

Один з неочевидних нюансів використання РРО – це строк (термін) його експлуатації

поняття строку експлуатації кардинально відрізняється від використання, наприклад, телевізора або комп'ютера
ТЕРМІН ДІЇ
Один з неочевидних нюансів використання РРО – це строк (термін) його експлуатації
поняття строку експлуатації кардинально відрізняється від використання, наприклад, телевізора або комп'ютера
Використання РРО – це сфера, що жорстко регламентується державою, і порушення норм законів призводить до штрафів та інших неприємностей. Отже, ми зібрали найпоширеніші питання щодо строку експлуатації / служби РРО та рекомендації, як уникнути проблем з цього питання.

Згідно законодавства, строк служби РРО – це строк, протягом якого виробник гарантує працездатність РРО, його складових та фіскальної пам'яті (не плутати з терміном гарантії).
Оскільки складові техніки з часом застарівають, то з плином років виробники не можуть гарантувати, що РРО працюватиме коректно – а отже, виробники РРО визначають середній нормативний строк працездатності свого пристрою і позначають його в документах. Проте, цей строк настає незалежно від фактичного технічного стану приладу – просто після закінчення декларованого виробником строку служби РРО не може експлуатуватися, і його використання стає незаконним.
Використання суб'єктом господарювання РРО з вичерпаним строком експлуатації вважається порушенням вимог Закону № 265 («Про РРО..») та, згідно п.1, ст.17 Закону, тягне фінансові санкції:

  • Вчинене вперше – 1 гривня (підвищується з 2021 р.)

  • За кожне наступне вчинене порушення – 100% вартості товарів/послуг, проданих з порушенням

Майте на увазі, що «друге порушення» може бути зафіксовано буквально у день, наступний за тим, у якого порушення виявлено вперше – а отже, штрафи можуть скласти значну суму.
Крім того, на осіб, які здійснюють розрахункові операції (касирів) та на посадових осіб платника податків (зокрема, директора) накладається штраф за порушення порядку проведення розрахунків, згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тому необхідно ретельно слідкувати за термінами спливу строку експлуатації РРО та заздалегідь (принаймні за 1-2 місяці) потурбуватися про вибір та реєстрацію нового РРО – так ви можете бути впевнені, що до спливу строку старого РРО ви встигнете ввести в експлуатацію новий.


Придбати новий касовий апарат можна тут →
Дякуємо за прочитану статтю!
Вас зацікавить
Відео
Задати питання
Види РРО для ФОП чи ТОВ
Як зареєструвати РРО для ФОП чи ТОВ у податковій

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо
Маєте питання?
Ми з радістю відповімо