Новини

Скільки насправді потрібно заплатити за "безкоштовний" ПРРО

Скільки насправді потрібно заплатити за “безкоштовний” Програмний Розрахунковий Реєстратор Розрахункових Операцій (ПРРО)? 
Зараз побутує думка, що програмні РРО більш дешеві та зручні за перевірені часом касові апарати. 
Проте, чи справді це так? Порахуймо разом скільки насправді коштує програмний РРО та які небезпеки ховаються за хвалебними одами цим застосункам. Наш овітній портал myTAX.com.ua  допомагає нам рахувати скільки ж насправді коштуватиме ПРРО. 

Передусім, як придбати й завантажити програму, вам необхідно мати куди її завантажити. Звісно, ПРРО позиціонується як звичайний додаток для смартфона/ планшета, але чи готові ви чи ваші працівники використовувати свій особистий смартфон чи планшет для робочих завдань і такої серйозної програми, яка постійно повинна бути у робочому стані? Тож, придбання додаткового гаджета (гаджетів)  насправді є необхідним для роботи з програмним РРО.  

Залиште у бюджеті статтю витрат на робочі смартфони/планшети. Це вам обійдеться від 3 000 грн за одиницю товару. 

Поки робочі гаджети їдуть до вас, час вирішувати, а яку саме програму ви будете встановлювати.  
“А хіба це не одна програма?” - запитаєте ви. 
Насправді ж, розробників ПРРО доволі велика кількість, і додаються нові,  переслідуючи швидку наживу. Знайти і сконтактувати з виробниками можливо лише через стару добру пошукову систему в Google. За запитом “купити ПРРО” лавиною скочуються реклами й купа результатів, що аж очі розбігаються… Проте, кому з них довіряти? 
“Але ж можна почитати відгуки” - заперечуєте ви. 
А чи готові ви довірити усі фінансові операції свого бізнесу стартапу з 1 відгуком?  Впровадження програмного РРО вже не раз відкладалося, тому підприємці не поспішають змінювати свої перевірені касові апарати на невідомі додатки.  Відповідно, і відгуків (тобто, справжніх, а не рекламних) може взагалі не бути.  Уявімо, що з виробником ви таки визначилися… І тут ви знову опиняєтеся на роздоріжжі: який же пакет обслуговування обрати? Адже рішення для кав’ярні у містечку і для мережі салонів у мегаполісі будуть відрізнятися. 

Залиште у своєму графіку декілька годин для того, щоб розібратися у нюансах та особливостях програмних РРО. 

Ви отримали свої гаджети, визначилися з ПРРО, тепер потрібно його правильно встановити і налаштувати. Але й тоді робота з програмою не може розпочатися.  Адже для видачі коректних чеків, вам необхідно створити базу товарів. А для зручного і точного обліку товарів - підвантажити програму обліку. Хто це зробить? Звичайно, потрібно знайти спеціаліста.  
Встановлення програмного РРО коштує від 700 грн до 1 500 грн. Це якщо ви знайдете спеціаліста у своєму населеному пункті. 

За створення бази товарів готуйтеся викласти від 1 500 грн до 2 500 грн. Ціна підвантаження програми обліку залежить від того, який ПРРО ви обрали. Для прикладу, виробник ВебЧек бере за цю послугу близько 3 500 грн. І ви маєте дочекатися своєї черги, адже штат підтримки має лише 1 людину.
Зважайте: запрошений спеціаліст не несе відповідальності за правильність передачі ваших даних і сам факт їх передачі. 

Якщо вам пощастило, і ви таки змогли встановити і налаштувати ПРРО, тепер час починати роботу. 
Кожному покупцю чи клієнту касир зобов’язаний видавати чек. Це просте і давнє правило, яке розбивається об певне непорозуміння: як смартфон або планшет зможе видати чек?  
В такому випадку, ви маєте запитати номер телефону покупця чи клієнта, або ж їхню електронну адресу, щоб надіслати електронний чек.  

Проте, в наш час давати особисті контакти незнайомій людині навряд хтось буде. Та й час на обслуговування 1 клієнта у такому випадку значно зростає. Не забувайте і про банальну лінь та безвідповідальність деяких найманих продавців. Тому реальним рішенням стане придбання спеціального принтера чеків. Такий принтер буде вам коштувати від 1 200 грн до 3 500 грн. 

Додатково заплануйте приділити час навчанню ваших касирів. Адже неуважна робота працівників може призвести до ваших проблем з податковою службою. 
Отже, загальна вартість програмного РРО становитиме для вас близько 11 000 грн при середніх витратах - тільки для запуску. 

А також ви повинні будете оплачувати обслуговування свого ПРРО: щомісячно - від 150 грн (залежно від виробника) 
щорічно - від 2 400 грн (залежно від виробника) 

А ще зверніть увагу на вимогу завантажити в програму, а часто на сервер розробника ПРРО, Ваші особисті цифрові підписи/печатки та паролі до них. 
Коротенький пункт в розділі договору/оферти на застосування програмного РРО з наступним приблизним змістом “Користувач в повному обсязі несе відповідальність за свої дії, які вчиняються ним під час використання Сервісу ..., та дії осіб, які вчиняються від його імені з використанням його даних персональної ідентифікації” - позбавляє розробника юридичної відповідальності, залишаючи користувача наодинці з усіма можливими викликами, - від перевірок ДПС до несанкціонованого використання його ЕЦП.

І не забуваймо, - ФОП, на відміну від ТОВ, по своїй підприємницькій діяльності, несе повну матеріальну відповідальність всім своїм майном. А цифровий підпис дозволяє здійснювати будь-які юридичні дії від імені створювача. ДУМАЙте!

То чи насправді ПРРО більш зручний та дешевший? 
Більше цікавої та корисної інформації можна дізнатися на нашому сайті myTAX.com.ua