підприємцям
споживачам
задати питання
пошук по сайту
РРО
гарячі новини
ШКОЛЯРАМ

Наближається літо і довгі канікули, можна заробити на новий телефон, деталі для комп'ютера або відпочинок

Чудова нагода поповнити свою скарбничку чи депозит "до 18 років"
ШКОЛЯРАМ
Наближається літо і довгі канікули, можна заробити на новий телефон, деталі для комп'ютера або відпочинок
Чудова нагода поповнити свою скарбничку чи депозит "до 18 років"
Найпопулярніші варіанти

Промоутер. Роздавати і розклеювати листівки справа не складна, але займає досить багато часу. За розклеювання оплата проводиться за часом, але може бути і відрядною - за певну кількість розклеєних листівок.

Офіціант. Робота в цій галузі менш популярна серед школярів, адже потребує деякої вправності, витривалості і спокійного характеру.

Ресторани вимагають досвід роботи і вік не менше 15 років. Однак інакше - з невеликими кафе, там відбір менш суворий і влаштуватися набагато легше. При цьому в середньому заробіток вийде більший, ніж промоутером.

Мийник. Робота не з легких, але й зарплата вища. До вибору автомийки варто поставитися більш відповідально, тому що завдання й оплата співробітників разюче відрізняється.
Де ще можна попрацювати: кур'єрські послуги, догляд за малюками, автосервіс, літні дитячі табори, репетиторство.

Як знайти роботу

Є два основних способи - піти, наприклад, у ресторан або магазин і запитати безпосередньо, чи немає в них робочих місць. В такому разі можна відразу оцінити майбутнє місце роботи, а роботодавцю - майбутнього співробітника.

Другий - пошук вакансій на спеціальних сайтах. В цьому випадку під час розмови з роботодавцем телефоном, по-перше, важливо вказати свій вік, тому що деякі заклади принципово відмовляються брати неповнолітніх.

А по-друге, потрібно оцінити місце роботи з оголошення: подивитися на фотографії, оцінити місце розташування, адже пізно ввечері добиратися додому не тільки довго, а й небезпечно.
Що каже закон

З Кодексу законів про працю України відомо, що працевлаштуватися можна з 14 років. В такому випадку робочий тиждень не повинен перевищувати 24 години, а з 16 до 18 років - до 36 годин.

Обов'язковою умовою також є робота у вільний від навчання час, так що канікули - ідеальний варіант. Якщо ж робота триває під час навчального року, кількість годин скорочується вдвічі.

Також особам, які працюють у віці до 18 років, призначається 31 день відпустки. Згідно зі статтею 194, при скороченому робочому дні зарплата виплачується в такому самому розмірі, як і працівникам відповідних категорій при повному робочому дні.

Також неповнолітнім заборонено влаштовуватися на важку і небезпечну для життя роботу, підземну (шахти, метрополітен), роботу з нічними змінами, понаднормово, у вихідні та святкові дні, а також до робіт, що травмують дитячу психіку (забій худоби, птиці).

Влаштовуючись на роботу, необхідно укласти трудовий договір - для безпеки обох сторін. У ньому йдеться про місце роботи, про роботу, яку буде виконувати підліток, про заробітну плату.

Обидві сторони – працівник і роботодавець мають сумлінно виконувати свої зобов'язання.

У разі необхідності працівник може в будь-який час звільнитися з роботи за власним бажанням. Роботодавець може звільнити співробітника тільки з підстав, передбачених Кодексом законів про працю.

Звільнити тих, кому не виповнилося 18 років, можна тільки за згодою районної (міської) служби у справах дітей. Навіть якщо підліток не справляється із завданням, прогулює роботу.

Увага! Батьки чи опікуни дитини обов'язково мають слідкувати й контролювати процес пошуку роботи й саму роботу дитини.
Дякуємо за прочитану статтю!
Вас зацікавить
Відео
Задати питання

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо
Як закрити ФОП в 2021 / Ликвидация ФОП
Звітність ФОП 2 група 2021 // РРО, ЄСВ + Податки
Маєте питання?
Ми з радістю відповімо