підприємцям
споживачам
задати питання
пошук по сайту
РРО
гарячі новини
СТУДЕНТАМ

Кожен студент рано чи пізно зустрічався із проблемою браку грошей

Що робити, якщо хочеться здійснити мрію, але немає коштів? заощаджувати!
СТУДЕНТАМ
Кожен студент рано чи пізно зустрічався із проблемою браку грошей
Що робити, якщо хочеться здійснити мрію, але немає коштів? заощаджувати!
Перехід в режим економії можна розділити на три рівні. Якщо поступово переходити з одного на інший, заощаджувати стане легше і простіше.

Рівень 1

1. Записуй усі витрати. Заведи собі для цього спеціальний зошит або використовуй власний телефон. От тільки роби записи детально і точно, а не «морозиво – 10, проїзд – 20, не знаю куди поділося ще 50». Чітко облікуй витрати. За кілька днів ти здивуєшся, як багато грошей було витрачено дарма.

2. Клади монети у скарбничку. Так, нові монети по 1, 2, 5 і 10 грн. не дуже радують. Проте, з цього можна теж отримати користь. Часто решту нам дають монетами, які ми розсуваємо по кишенях і згодом забуваємо про них. Тому вироби корисну звичку – одразу після приходу додому висипай усі монети у скарбничку. Ось побачиш – зовсім скоро там назбирається значна сума.
3. Розраховуйся готівкою. Часто ми використовуємо банківські картки, що, безумовно, дуже зручно. Але проблема у тому, що цей шматок пластику ми не сприймаємо як гроші. Тому можемо собі дозволити з картки витратити значно більшу суму, ніж би витратили «живих» купюр. Тому перед покупками завжди знімай готівку.

4. Роби списки. Що треба купити? Що закінчилося? Чітко усе формулюй і записуй на листку чи у своєму гаджеті. І саме з таким списком ходи за покупками, не відхиляйся від нього.

5. Перш, ніж купувати якусь книгу, пошукай її в інтернеті. Зараз дуже багато літератури можна безкоштовно завантажити. Надаєш перевагу паперовому варіанту? Просто завітай до бібліотеки і поцікався наявністю потрібної книги.
Рівень 2

1. Купуй продукти, коли ситий. Обов'язково поїж перед походом у магазин чи просто прогулянкою. Адже коли ти голодний, то можеш накупувати удвічі більше, а усього з'їсти згодом не подужаєш. Як результат – гроші викинуто на вітер.

2. Купуй проїзні квитки. Це дуже вигідно і допоможе суттєво зекономити кошти. Якщо ти щодня користуєшся якимось видом громадського транспорту, то тобі точно потрібен проїзний. Студенти можуть придбати пільгові картки.

3. Не бери і не давай у борг. Навчися жити лише на ту суму, яку заробляєш. Плануй витрати. Якщо хочеш купити щось велике, то почекай і заощадь власні кошти. Коли хтось просить у борг, то навчися казати «Ні», бо це дуже вдарить по твоєму плану.
4. Розважайся з розумом. При економії кожного тижня навряд чи вийде кудись ходити, але раз в 2-3 тижні влаштувати собі свято можна. Є безліч різних видів розваг, де можна весело та змістовно провести час, і при цьому заощадити. Наприклад, музеї кожен місяць влаштовують дні безкоштовних екскурсій. Кінотеатри проводять ранкові кіносеанси за зниженими цінами на квитки. Є так звані анти-кафе, де заплативши невелику суму, ви зможете посидіти з друзями, поговорити або зіграти в настільні ігри. Загалом, за бажанням кожен може знайти розваги собі до смаку. Це ж стосується і відпочинку. Студент має право на отримання соціальних виплат, путівок в санаторії і бази відпочинку, знижки на відвідування культурних закладів. Зрозуміло, будь-яку інформацію необхідно дізнаватися самостійно в профкомах, студентських радах і деканатах університету.
Рівень 3

1. Відмовся від шкідливих звичок. І ми тут не лише про куріння та вживання алкоголю (це само собою зрозуміло, що таких «друзів» треба позбавлятися якнайшвидше). А окрім них – ще й від надмірного споживання солодощів. Яблуко коштує дешевше, ніж шоколадний батончик, та є набагато кориснішим. І організму користь, і гаманцю.

2. Переглянь свій тарифний план. Скільки грошей на місяць з'їдають послуги зв'язку? Чи ти контролюєш, на що ідуть гроші з твого телефона? Якщо ні, то якнайшвидше бери мобільні витрати під свій контроль. Дуже часто мобільні оператори оновлюють тарифні плани без попередження. Логіка проста: «Навіщо, якщо вони сумлінно платять за старими тарифами?»

3. Спробуй систему «50+20+30». Лише на перший погляд це виглядає страшно, насправді усе дуже легко. За цією системою ти розподілятимеш свої надходження на три категорії.

  • 50 % – це необхідні витрати: проїзд, харчування, послуги зв'язку, усілякі роздруківки та ксерокопії;
  • 20 % – це ті кошти, які ти відкладатимеш, тобто власне заощадження;
  • 30 % – так звані «гнучкі витрати», тобто гроші, які ти можеш витрачати на бажані речі, котрі не є необхідними. Наприклад, це можуть бути походи у кіно, кафе, подорожі.
Таке правило добре тим, що його легко освоїти, ти зможеш ефективно керувати своїми фінансами.
4. Придивися до системи «чотирьох конвертів». Теж дуже популярна методика розподілу коштів.

Як її освоїти?
Отже, підрахуй свій місячний бюджет. Від надходжень відніми 10 % – це твої щомісячні заощадження. Додатково підрахуй і відніми необхідні витрати, про які ми вже згадували (проїзд, харчування тощо).
Залишок суми розподіли на 4 конверти – вони символізують 4 тижні місяця. Фактично, кошти вартувало б поділити на 4.3, адже у місяці трохи більше, ніж 4 тижня. А далі можеш витрачати ці кошти так, як завгодно. Лише слідкуй, щоб їх вистачило на увесь місяць. Якщо вдасться навіть дещо залишити після прожитих семи днів, то можеш або відкласти їх як заощадження, або додати у конверт наступного тижня
Дякуємо за прочитану статтю!
Вас зацікавить
Відео
Задати питання

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо
Як закрити ФОП в 2021 / Ликвидация ФОП
Звітність ФОП 2 група 2021 // РРО, ЄСВ + Податки
Маєте питання?
Ми з радістю відповімо