підприємцям
споживачам
задати питання
пошук по сайту
РРО
гарячі новини
КОРИСНЕ СПОЖИВАЧУ

Як заощаджувати, якщо ледве на життя вистачає?

якщо проаналізувати щомісячні витрати, то практично завжди можна знайти ресурс для заощаджень
КОРИСНЕ СПОЖИВАЧУ
Як заощаджувати, якщо ледве на життя вистачає?
якщо проаналізувати щомісячні витрати, то практично завжди можна знайти ресурс для заощаджень
Плануємо бюджет

Зазвичай, гроші розлітаються тоді, коли ми робимо неконтрольовані трати. Зайшли в магазин за одним, а купили зовсім інше, або купили речі, які виявилися вам непотрібними? Це все через відсутність чіткого планування.

Коли ви будете бачити перед собою конкретні цифри доходів і витрат, а також матимете розпланований бюджет, тоді збирати гроші стане помітно простіше.
Плюс, маючи на руках конкретний бюджет на день, тиждень, місяць, ви вже не зможете з колишньої легкістю "cпускати" зайві кошти.

Зараз є купа програм, в яких можна вести свій власний бюджет. Andro Money, Monefy, Money Lover, або можна просто записувати у звичайний блокнот всі доходи та розходи. Запевняємо, що навіть такий облік змусить вас заощадувати.
заощадження
Забуваємо про кредитні карти

Якщо ви почнете записувати всі свої трати та порахуєте, скільки йде на обслуговування кредитів - у вас посивіє волосся. За кілька років ви, як мінімум, могли б злітати в Турцію чи Єгипет.

На позики по кредитних картах зазвичай нараховуються чималі відсотки.
А по-друге, маючи в руках лише шматок пластику, у вас мимоволі з'являється спокуса витратити більше, аніж заплановано.

Готівкові ж гроші дають краще уявлення про свою вартість. Вже хоча б тому, що ви їх бачите і спостерігаєте, як вони від вашого гаманця прямують до чужого. Такий наочний приклад також допомагає всерйоз замислитися про економію.
Знайдіть мету

Часто ми витрачаємо кошти на дрібниці, бо не маємо мети. Подумайте, чого б вам хотілося насправді? Купити машину? Поїхати у подорож? Купити квартиру чи зробити ремонт? Нехай ця мрія буде дуже амбітною, але проговоріть її, уявіть, порахуйте, скільки вона коштує - і почніть втілювати.

Економте на поганих звичках

Часто люди кажуть, що їм ледве вистачає на життя. Але при цьому вистачає на погані звички - на покупку цигарок, солодкої газованої води, солодощів, алкоголю, таксі. Ресурси для економії ось вони. Це ті кошти, які ви вже можете відкладати, змінивши свої звички.

І грошей буде більше, і здоров'ю краще. Порахуйте, скільки коштують вам ці звички, і спробуйте поєднати приємне з корисним.
Візьміть за правило відкладати кошти, які б ви хотіли витратити на ці цілі - в скарбничку. Порахуйте за місяць. От вам перше джерело для заощаджень.

Пройдіться пішки, якщо не поспішаєте, не купуйте солодощі або фаст-фуд, а приготуйте щось корисне та поживне вдома. Не купуйте цигарки, пиво, алкоголь. Відкладайте ці гроші.
Відкладайте 10% з будь-якого доходу

Верхня межа заощаджень може бути будь-якою. Важливо, щоби процес заощадження суттєво не впливав на комфорт вашого життя. І 20, і 60% від прибутків. А от нижня - не меньше 10%. Це рекомендація, яку озвучують більшість фінансових консультантів.

Заробили 2000 - відкладіть 200 гривень. Заплатіть спочатку собі на мрію, а потім вже плануйте інші витрати.
Є різні системи ведення домашнього бюджету. Кожен може обрати собі ту, яка йому більше пасує.

До прикладу, одна з найпопулярніших систем рекомендує 20% відкладати як заощадження, 50% використовувати на необхідні для життя речі і 30% — на власні забаганки.
Збільшуйте суму, яку відкладаєте

Навіть маленьких дітей треба привчати заощаджувати. Відклади спочатку гривню з п'яти, потім дві тощо.
Дорослим треба керуватися цим же правилом, якщо один місяць відклали 10% доходів, спробуйте через кілька місяців відкладати трішки більше. Інколи це стимулює шукати нові джерела заробітку.
Купуйте економно

Не купуйте різні дрібниці дорогою на роботу чи додому. Краще запастися усім необхідним раз чи два на тиждень у супермаркеті. При цьому – варто скласти список потрібних продуктів і речей і чітко його дотримуватися.

Можна також відслідковувати акції від торгівельних мереж чи виробників – і запасатися товаром, що не псується, на місяць чи два наперед.
Порівнюйте ціни в різних магазинах, будьте уважними на предмет дешевшого товару – він може мати, наприклад, меншу вагу порівняно з іншими марками.

Не довіряйте "акціям" і барвистим етикеткам. Не ходіть у магазин голодним – банально, але ж як дієво!
Не економте дійсно на важливих речах

На здоров'ї. Самолікування і зайві прийняті ліки здатні нашкодити здоров'ю. Як результат – витратите на лікування ще більше. Так само буде, якщо не дбати про здоров'я регулярно.
На гігієні та догляді за собою. Краще з'їсти овочі замість недешевого фаст-фуду, але не економити на зубній пасті та зволожуючому кремі. Доглянутий вигляд – запорука гарного самопочуття та впевненості в собі.На саморозвитку і знаннях. Книга, тренінг, курси корисніші за ковбасу і, тим більше, пляшку пива чи пачку цигарок.
Дякуємо за прочитану статтю!
Вас зацікавить
Відео
Задати питання
Права споживача, покупця в магазині
Топ-5 правил фінансової грамотності

Виникли питання?

Ми з радістю відповімо
Маєте питання?
Ми з радістю відповімо